سایت رسمی "کمیته حمایت"ازبیانیه 14 کنشگر سیاسی در ایران -نه به جمهوری اسلامی

بيانيه اعلام موجوديت کميته پشتيبانی ازکنشگران خواستار گذار از جمهوری اسلامی در ايران اورنج کانتی، کاليفرنيا

هم میهنان آزاده،

در خردادماه 1398، 14 تن ازکنشگران مدنی و سیاسی میهنمان در داخل کشور با انتشار بیانیه ای خواستار گذار مسالمت آمیز از رژیم جمهوری اسلامی ایران به حکومتی غیر مذهبی و مردمی (سکولار- دموکرات) شدند.  خواست آنها شامل برچیده شدن حکومت ولایت فقیه، نوشتن یک قانون اساسی نو برپایه رعایت کامل حقوق بشر برای برپائی حکومتی سکولار- دموکرات  میباشد. در پی آن، 14 کنشگر زن و مدافع حقوق بشر نیز در داخل کشور در بیانیه‌ای خواستار “بر کناری کل نظام اسلامی” در ایران شده اند.

برای پشتیبانی از این مبارزان مدنی و سیاسی (که اکثریت آنها در طول دو ماه گذشته بازداشت شده و در زندان هستند) و تلاش برای دستیابی به خواستهای آنان، کمیته هائی در کشورهای مهاجرنشین ایرانی با شرکت داوطلبانه هم میهنان آزادیخواه تشکیل شده اند. ما گروهی باورمند به حقوق بشر، دموکراسی و سکولاریسم نیز دست به برپائی چنین کمیته ای در منطقه اورنج کانتی کالیفرنیا زده‌ایم. همزمان با اعلام موجودیت این کمیته، ما آمادگی مان را برای همکاری با دیگر کمیته های پشتیبانی از کنشگران گذار از جمهوری اسلامی، در چارچوب پذیرش و پیشبرد مفاد دربر گیرنده اهداف و خواستهای فراجناحی زیر، اعلام میداریم:  

1-مخالفت با کلیت حکومت جمهوری اسلامی ایران و همه نهادهای آن و این باور استوار که هیچ راهی برای بازسازی و نوسازی این رژیم بجز تغییر بنیانی آن وجود ندارد.

2-گذار کامل و خشونت پرهیز از این رژیم و انجام انتخابتی آزاد برای برپائی مجلس مؤسسان قانون اساسی

3-برپائی حکومتی سکولار- دموکرات و نوشتن قانون اساسی نوین ایران که برپایه اصول اعلامیه جهانی حقوق بشر و پایبند به یکپارچگی ایران باشد.
 
کمیته پشتیبانی ازکنشگران خواستار گذار از جمهوری اسلامی  در ایران
اورنج کانتی، کالیفرنیااکبر محبّتی زاده، بابک بازرگان،، رضا گوهرزاد، سهیل ثابت راسخ، سیمین ارزبگی، محمد آل احمد، محمد ترابی، محمود عاشوری، معصومه دانشمند
1 مهر 1398   (23 سپتامبر 2019)

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on tumblr
Tumblr
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian