سایت رسمی "کمیته حمایت"ازبیانیه 14 کنشگر سیاسی در ایران -نه به جمهوری اسلامی

حمایت ۱۴ کنشگر زن خارج ایران از «۱۴ کنشگر زن در ایران» برای گذار از جمهوری اسلامی

چهارده کنشگر زن مقیم خارج ایران با صدور نامه‌ای حمایت خود از ۱۴ تن از فعالان حقوق زنان در داخل ایران را اعلام کردند. این «۱۴ فعال حقوق زنان در داخل ایران» با صدور بیانیه‌ای خواهان استعفای رهبر نظام و گذار کامل از رژیم جمهوری اسلامی‌ شده‌اند.

چهارده کنشگر زن مقیم خارج از کشور، در نامه

خود خطاب به ۱۴ کنشگر زن داخل ایران، نوشته‌اند: «خواهران خوب ما، فعالان زن داخل کشور، ما، چهارده هموطن شما در خارج از کشور، از خلال نامه‌ی دلیرانه‌تان، صدای دغدغه‌مندتان را شنیدیم. می‌دانیم در امنیتی‌ترین و پر خفقان‌ترین برهه‌ از دوران معاصر، تنها باوری عظیم می‌تواند اینگونه بی‌پروا، علیه حکومت زن‌ستیز جمهوری اسلامی و تبعیض جنسیتی سراسر ظالمانه‌اش بشورد.»

این زنان در ادامه این نامه یادآور شده‌اند: «خواهران صبور ما در داخل ایران، ما در مبارزه‌مان علیه تبعیض جنسیتی نظام زن‌ستیز و سرکوبگر جمهوری اسلامی با هم هستیم و کنار هم ایستاده‌ایم. ما زنان ایرانی خارج از کشور، امتداد رنج شما زنان داخل ایران در هجرت و تبعید هستیم. می‌دانیم که نظام‌های تمامیت‌خواه، چگونه با جدا کردن اقشار مختلف جامعه و فعالان داخل و خارج، تداوم خود را تضمین می‌کنند. پس همه‌ی ما باید تا آنجا که می‌توانیم میان بخش‌های مختلف و اقشار گوناگون پل بزنیم. برای عبور از نظام فقاهتی و شکست جمهوری اسلامی و برقراری یک حکومت سکولار دموکراتیک، باید گفتگو کنیم تا به فهم مشترک دست یابیم.»

در پایان این نامه آمده: «خواهران نازنین ما، بدانید که زنانه حمایت‌تان می‌کنیم. بدانید که کنارتان هستیم. قول می‌دهیم که تمام تجربه کنشگری و توان رسانه‌ای‌مان را به کار بگیریم و از هیچ تلاشی در انعکاس صدای شما فروگذار نخواهیم کرد.»

امضاکنندگان

نازنین افشین‌جم ،رویا برومند ، لادن برومند، نازنین بنیادی،اعظم بهرامی،رویا حکاکیان، نعیمه دوستدار، مسیح علی نژاد،ناهید فرهاد،مهرانگیزکار،شیماکلباسی ، مریم

معمارصادقی ،آذز نفیسی ، لیلی نیکو نظر

رمز پیروزی- صدای ۱۴ کنشگر سیاسی در ایران

گیتی‌ پور فاضل،ناهید حسینی و حسن اعتمادی

“انتخابات در ایران یک فریب است”

https://youtu.be/gQcZknOzI2w
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on tumblr
Tumblr
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian