سایت رسمی "کمیته حمایت"ازبیانیه 14 کنشگر سیاسی در ایران -نه به جمهوری اسلامی

نامه سرگشاده‌ی شهرام آذر (سندی) به هنرمندان وپاسخ داریوش اقبالی

 همکاران گرانقدر، هنرمندان محترم،
خانم‌ها و آقایان گرامی: داریوش، سیاوش قمیشی، ستار، شاد مهرعقیلی، لیلا فروهر، هنگامه، بیژن مرتضوی، شهره صولتی، منصور، اندی، معین، گوگوش، مارتیک، هلن ، آرش ، فرامرز آصف عزيز، و ديگر دوستان ارجمند.
چرا شما عزیزان تا به حال در رابطه با “بیانهٔ ۱۴ نفر” که شمار بسیاری از خوانندگان، هنرمندان و روشنفکران سرزمینمان از آن حمایت کرده ا‌ند سکوت کرده اید و بدون واكنش مانده ايد؟ عزیزان من تا کی ما باید بترسیم؟ همانطورکه می بینید مردم داخل ایران ترس را پشت سر گذاشتند و هر روز فریاد می زنند: ” من نفر پانزدهم هستم”

شما هر کدام هزاران و يا ميليونها نفرطرفدار دارید، برای آنها پیام بفرستید که از بیانیه ۱۴ نفر که متن آن فریاد آزادیخواهی وسرنگونی جمهوری اسلامیست حمایت می‌کنید و پشتیبان این ۱۴ نفر هموطنی که شجاعانه بانگ آزادی سردادند و به خاطرتحقق دموکراسی و عدالت در کشورمان به زندان‌ها و شکنجه گاهها کشانده شدند، هستید. شما عزیزان ترانه‌های میهنی و آزادیخواهانه بسیار زيبايى خوانده اید، بسیار عالی، نگذاريد كه اين سؤال به وجود بيايد كه آیا این ترانه‌هاى ما فقط برای جلب مخاطب بیشتر و اجرا در کنسرت‌ها بوده اند و ربطی به مبارزه مردم ایران در رابطه با مخالفت با حکومت مستبدعلی خامنه‌ای نداشته اند ؟ نگذارید اینگونه قضاوت شود که ۴۰ سال خواندن ترانه‌های وطن پرستانه و آزادیخواهانه از طرف ما هیچ گونه اثری در روند مبارزات دموکراسی خواهانه درسرزمین مان نداشته است. نشان دهیم که گفتارما با کردارمان همخوانی داردو هنوز قلبمان با وتفكرمان خواستار ازادى ايران و هموطنمان هست.

همکاران گرانقدر، به عنوان عضو کوچکی از خانواده بزرگ هنرمندان تبعیدی و مهاجر، امیدوارم به زودی اسامی شما را هم در حمایت از بیانیه ۱۴ نفر و همه زندانیان سیاسی و عقیدتی ببینیم و به قدرت اتحاد و همبستگى خويش با هموطنان افزوده در اين حركت تاريخى بيفزاييم. به خود وقدرت تغيير خودمان ايمان داشته باشيم. آینده در مورد ما بخوبى قضاوت خواهد کرد. يادمان باشد كه براى زدن ريتم آزادى به دستهاى زيادى نياز داريم.
درود بر همهٔ شما
شهرام آذر

 کمال جعفری یزدی» از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ نفره با ارسال یک فایل صوتی از زندان وکیل‌آباد مشهد، به تشریح چگونگی یورش ماموران امنیتی به منزل مسکونی وی برای بازداشت خود پرداخت. در ساعت ۲۲ شب جمعه ۹ شهریورماه سال جاری، ۱۵ مامور امنیتی زن و مرد با یورش به منزل دکتر کمال جعفری یزدی وی را بازداشت کردند. این ماموران در بازرسی و تفتیش منزل، دو دستگاه تلفن و لپ تاب فرزندان وی را نیز ضبط کرده و با خود برده‌اند. او که در زندان دست به اعتصاب غذا زده است، در فایل صوتی ضمن رد اتهامات خود، آن‌ها را ساخته‌وپرداخته ذهن ماموران امنیتی دانسته است.

‏‎ ·”رمز پیروزی – صدای ۱۴ کنشگر سیاسی در ایران”
دکتر مسعود نقره کار،بهروز ستوده و حسن اعتمادی
گزارش کمیته حامیان ۱۴ کنشگر سیاسی در داخل کشور

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on tumblr
Tumblr
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian