سایت رسمی "کمیته حمایت"ازبیانیه 14 کنشگر سیاسی در ایران -نه به جمهوری اسلامی

نگرانی شدید همسر هاشم خواستار از وضعیت نامعلوم وی در بازداشتگاه اطلاعات مشهد

صدیقه مالکی فرد، همسر زندانی سیاسی هاشم خواستار، در یادداشتی از وضعیت نامعلوم همسر خود و از شیوه ی پاسخگویی مشکوک دادسرای انقلاب مشهد ابراز نگرانی کرد.

متن یادداشت صدیقه مالکی فرد از این قرار است:
روز سه شنبه ۹۸/۷/۲ در شعبه ۹۰۳ دادسرای انقلاب مشهد درخواست ملاقات با همسرم آقای سیدهاشم خواستار را کردم. آقای بازپرس فرمودند ایشان علاقه ای به ملاقات با شما ندارند. آقای معاون دادستان و چندنفر از خانواده های بازداشتی هم آنجا حضور داشتندوشاهدند. حالا درحضور شما مردم آزاده ایران و جهان می پرسم آقایان مامور وزارت اطلاعات سربازان گمنام امام زمان !!!باهاشم خواستار درسلولهای انفرادی اطلاعات چکار کردید که حاضر نیست باخانواده اش ملاقات کند یا لااقل یک تلفن بزند؟
اینکار مراخیلی نگران کرده . آیا میخواهید نقشه ناتمام بردن هاشم خواستار رابه بیمارستان روانی ابن سینا در آبان ۱۳۹۷ راعملی و تمام کنید؟ (براثر حمایت مردم آزاده ایران و جهان مجبور شدند چندین پزشک روانپزشک ماهر هاشم خواستار رامعاینه و…کنند و پزشکان صحت و سلامت ایشان را تایید و یک نسخه رابه پزشکی قانونی هم فرستادند.)
یا نقشه وکیل موردتاییدرییس قوه قضاییه که درسال ۱۳۸۸ وکالت خواستار را بعهده گرفت میخواهیدکامل کنید؟ ( خواستار را به ۶سال زندان تعزیری محکوم کرده بودند.) ایشان قبل از دادگاه تجدید نظر توسط یک فرهنگی که از ماموران شما یا اطلاعات سپاه بود به من پیشنهاد دادند که اگر ایشان را مجنون معرفی کنیم به زندان نمی روند والا باید زندان بروند که من گفتم چطور آدم سالم را دیوانه معرفی کنید که به زندان نرود که بعد به خواستار گفتم وخیلی ناراحت شد و این را هم رسانه ای گردهم با چند نفر از وکلای تهران درمیان گذاشت. درآنموقع مانمی خواستیم وکیل مورد تایید رئیس قوه قضائیه بگیریم. وکیل آزاد گرفته بودیم که وقتی وکیل آمده بود اعلام وکالت کند اورا آنقدر ترسانده بودید که آمد گفت من جرئت نمی کنم پرونده شما را قبول کنم .
ای انسانهای آزاده جهان من خیلی نگرانم. شماها دراین مورد چه فکر می کنید؟ مرا راهنمایی کنید.
۹۸.۷.۳

هموطنانِ عزیز
ما ضمن استقبال و سپاسگزاری از حمایت تک تک هموطنان عزیزمان درخارج از کشور، و پشتیبانی حزب ها، سازمان ها، تشکل های حقوق بشری، اجتماعی، فرهنگی و هنری برون مرزی از بیانیه ما، به آگاهی هم میهنان عزیز می رسانیم که بیانیه ها، اطلاعیه ها و گزارش های فعالیت ما از طریق ” کمیته حمایت از 14نفر” مرکب از آقایان حسن اعتمادی، بهروز ستوده و مسعود نقره کار واز طرق مختلف از جمله برنامه تلویزیونی کانال یک”رمز پیروزی -صدای 14 کنشگر سیاسی داخل کشور” که توسط آقای حسن اعتمادی یکی از اعضای کمیته حمایت اداره می شود، به آگاهی هم میهنان در خارج کشور خواهد رسید. ما 14 نفر ضمن حفظ استقلال خود اعلام می داریم این کمیته مستقل مورد تائید و اعتماد ماست و همین جا از تلاش های شبانه روزی این سه نفر برای شناساندن مواضع ما و جلب حمایت صدها شخصیت سیاسی، علمی، فرهنگی و رسانه ای در خارج از کشور تشکر می کنیم

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on tumblr
Tumblr
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian